A tanulmány azt találta, hogy három fontos tényező befolyásolja a házasság sikerét: az anyagi helyzet, a képzettség és az életkor, melyben összeházasodunk.
Átalakuló házasságok
Az utóbbi évtizedekben a házasság a gazdagabb és magasabban képzett amerikaiak előjogává vált, és ezzel együtt az is megfigyelhető, hogy a házasságok tartósabbak lettek. Az emberek tovább is várnak azzal, hogy összekössék az életüket, így van idejük alaposan átgondolni, hogy valóban ezt szeretnék-e.
Előbb az egzisztencia, aztán a házasság
Egyre inkább jellemző, hogy az emberek szeretnének előbb egzisztenciát teremteni, anyagilag és szakmailag is megalapozni az életüket, és csak azután gondolkodnak a házasságon.
Az életkor jelentősége
2017-ben a nők átlagosan 27 évesen, a férfiak pedig 29 évesen házasodtak, az erre vonatkozó kutatásból pedig az derül ki, hogy azok a párok indulnak a legjobb esélyekkel, akik 20-as éveik végén házasodtak.
Iskolai végzettség
Az iskolai végzettség szerepe még egy 1979-es kutatásban került fókuszba, ahol a baby boomer generáció házassági esélyeit vizsgálták. Eszerint azoknak a pároknak több mint a fele elvált, akik nem fejezték be a középiskolát, míg a főiskolát végzetteknek csak mintegy 30%-a vetett véget házasságának.
Talán az lehet ennek az oka, hogy az alacsonyabb végzettség alacsonyabb keresettel és stresszesebb életformával jár. Nehéz termékeny, boldog házasságban élni, ha az embernek küzdelmet jelentenek a hétköznapok. Ugyanakkor, ha minden körülmény adott, még akkor is lehet válás a vége a kapcsolatnak, megéri tehát tudatosan is tenni azért, hogy együtt maradjunk, hogyha mindketten ezt szeretnénk.
Forrás: ridikul.hu